+48 32 307 11 88 domostwo@domostwo.eu

Zmiany w nadawaniu telewizji naziemnej DVB-T

W dniach od 3 do 5 czerwca 2020 roku w województwie śląskim zostanie przeprowadzona zmiana częstotliwości nadawania programów telewizji naziemnej w ramach cyfrowych multipleksów nr 1 (np. Focus, TVP ABC) i nr  2 (np. Polsat, TVN). Po przeprowadzeniu zmian częstotliwości emisji, większość odbiorników telewizyjnych powinna samoczynnie zaktualizować listę programów telewizyjnych. W przypadku niektórych może być konieczne ponowne wyszukanie kanałów przez odbiorcę. Jest to operacja prosta do przeprowadzenia poprzez menu ustawień odbiornika, z wykorzystaniem pilota zdalnego sterowania.

Osoby odbierające sygnał telewizji z instalacji anteny zbiorczej w przypadku odbioru sygnału telewizyjnego (po wykonaniu ponownego wyszukiwania kanałów w telewizorze lub dekoderze) proszone są o kontakt z administracją wspólnoty mieszkaniowej: administracja@domostwo.eu lub telefonicznie 32 307 11 88. Zostanie zlecona usługa zmiany ustawień filtrów kanałowych zastosowanych w instalacji anteny zbiorczej.

Nadchodzące zmiany to przeniesienie multipleksów telewizji naziemnej z częstotliwości 694 -790 MHz do niższego zakresu 470 – 694 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 MHz przez kraje Unii Europejskiej na potrzeby operatorów komórkowych, a także w związku z zapowiadanym w 2022 roku przejściem na nadawanie w standardzie DVB-T2/HEVC.